Jaworzanka jedzie do Rudnej [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Sobota, 9 września 2023, 00:09
Kadr z poprzedniego meczu jaworzanki z Ikarem Miłogstowice, który odbył się w minioną środę © Marcin Juszczyk|Kadr z poprzedniego meczu jaworzanki z Ikarem Miłogstowice, który odbył się w minioną środę
Udostępnij:
O kolejne ligowe punkty w Klasie A Jaworzanka 1946 Jawor powalczy w niedzielne popołudnie. W 5.kolejce jej przeciwnikiem będzie Sparta Rudna.

Jaworzanka 1946 Jawor po trzech rozegranych spotkaniach (jeszcze jedno ma zaległe) ma na koncie trzy punkty i zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Ten dorobek mógł być zdecydowanie większy, ale zarówno w meczu z Czarnymi Rokitki jak i Ikarem Miłogostowice rywale przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce. Niemniej można być zadowolonym z postawy naszych piłkarzy.

Dla podopiecznych trenera Dariusza Szeligi i Marcina Dudka niedzielna potyczka będzie pierwszym wyjazdem w sezonie 2023/2024. Drużynę z Rudnej kojarzymy w ostatnich latach z występów w IV lidze dolnośląskiej, ale życie potoczyło się tak, że teraz razem z nią znajdujemy się w tej samej grupie Klasy A. W obecnych rozgrywkach zawody z udziałem Sparty to gwarancja goli, o czym świadczy jej bilans bramkowy - szesnaście strzelonych i trzynaście straconych. Daje to średnią ponad siedmiu trafień na jeden mecz.

"Radosny futbol" w wykonaniu Sparty dał jej siedem punktów w czterech kolejkach. Na inaugurację wygrała, przed własną publicznością, z Gromem Gromadzyń-Wielowieś (4:3). Następnie kolejno przegrała w delegacji z Prochowiczanką II Prochowice (4:0), zremisowała u siebie z Ikarem Miłogstowice (4:4), a w poprzedni weekend rozgromiła w Lubinie rezerwy Górnika (2:8).

Będzie to osiemnaste, ligowe spotkanie Kuźni/Jaworzanki ze Spartą Rudna i zarazem pierwsze (niestety) na poziomie Klasy A. Dotychczas mierzyły się one ze sobą tylko i wyłącznie na szczeblu IV ligi dolnośląskiej i legnickiej Klasy Okręgowej - odpowiednio pięć oraz dwanaście razy.

Premierowo Jaworzanka ze Spartą walczyła o ligowe punkty 22-go października 2005 roku. Wtedy to w Rudnej jaworzanie, pod wodzą Leszka Dulata, zwyciężyli 2:0 po trafieniach Marcina Dudka i Damiana Danaja. Sparta nigdy nie była łatwym przeciwnikiem dla naszego klubu, a pojedynki bardzo często były bardzo zacięte. Bilans gier jest wyrównany - sześć zwycięstw Jaworzanki, cztery remisy i siedem triumfów Sparty. Natomiast bilans bramkowy już na korzyść piłkarzy z Parkowej 8 - 43:31. 

Jeszcze w sezonie 2021/2022 Jaworzanka grała ze Spartą o czwartoligowe punkty. Od tamtego czasu obie strony zanotowały łącznie jeden "sportowy" spadek, a mimo to w niedzielę spotkają się w Klasie A, czyli dwa szczeble niżej. Jak widać nic w piłce nożnej nie jest dane na zawsze. Teraz potrzeba dużo pracy i czasu na odbudowę swoich pozycji w dolnośląskim futbolu. Trzymamy kciuki za to, aby nasza pierwsza drużyna jak najszybciej powróciła na należne jej miejsce, a zawody w Rudnej będą kolejną cegiełką w procesie budowy. Więcej o historii meczów Kuźni/Jaworzanki ze Spartą Rudna można przeczytać TUTAJ.

Mecz 5.kolejki legnickiej Klasy A grupy drugiej Sparta Rudna - Jaworzanka 1946 Jawor w niedzielę 10-go września o godzinie 14:00 na stadionie w Rudnej przy ulicy Polkowickiej. Nad przestrzeganiem przepisów będzie czuwać trójka sędziowska z Delegatury Lubin. Będzie jej przewodniczył Konrad Śliwka, a na linaich będą mu sekundować Krzystzof dziedzic i Rafał Borkowski.

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 5.kolejka
9 września - sobota

Iskra II Kochlice - Orzeł Mikołajowice (godz. 16:00)
Sokół Krzywa - Grom Gromadzyń-Wielowieś (godz. 16:00)
Unia Miłoradzice - Prochowiczanka II Prochowice (godz. 16:00)
10 września - niedziela
Fortuna Obora - Czarni Rokitki (godz. 11:00)
Sparta Parszowice - Górnik II Lubin (godz. 11:00)
Huzar Raszówka - Albatros Jaśkowice (godz. 14:00)
Sparta Rudna - Jaworzanka 1946 Jawor (godz. 14:00)
Kolejarz Miłkowice - Ikar Miłogostowice (godz. 14:00)Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy