Ikar odleciał z trzema punktami [RELACJA, FOTO]

Marcin Juszczyk
Środa, 6 września 2023, 22:47
Kadr z meczu Jaworzanka 1946 Jawor - Ikar Miłogstowice © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Jaworzanka 1946 Jawor - Ikar Miłogstowice
Udostępnij:
W zaległym meczu 1.kolejki Klasy A gr. II, Jaworzanka 1946 Jawor przegrała u siebie z Ikarem Miłogostowice. Goście komplet punktów zapewnili sobie w końcówce.

Rzeczą, która najbradziej spędzała sen z powiek jaworzanom przed konfrontacją z miłogostowiczanami, była obsada bramki. W niedzielnym spotkaniu z Fortuną Obora poważnej kontuzji doznał Daniel Sowiak (życzymy dużo zdrowia!), a zawody pomiędzy słupkami dokończył nominalny stoper Krystian Pietruszka. Jeszcze dziś Jaworzanka musiała awaryjnie posiłkować się graczem z pola. Tym razem wybór padł na Sebastiana Wojciechowskiego, który popisał się kilkoma bradzo dobrymi interwencjami. W najbliższy weekend dostępu do bramki będzie strzegł już etatowy golkiper.

Pierwszy kwadrans meczu Jaworzanka - Ikar należał do gości. Drużyna z Miłogstowic zaczęła z dużym animuszem, przeważała, była dłużej przy piłce. Jednak obraz gry po kilkunastu minutach zmienił się, pojedynek był bardziej wyrównany. Wpływ na to miał gol na 1:0 dla gospodarzy po kontrataku, który wykończył uderzeniem z kilku metrów Miłosz Ciliński. Przed zmianą stron podopieczni trenerów Dariusza Szeligi i Marcina Dudka mogli podwyższyć prowadzenie. Dobre szanse mieli Bartosz Krasiński czy ponownie Miłosz Ciliński, który został zablokowany w ostatniej chwili.

Mimo, że mecz był wyrównany, to lepsze, klarowniejsze sytuacje podbramkowe, w przekroju całych dziewięćdziesięciu minut, miał Ikar. Tyczy się to bardzo mocno przede wszystkim drugiej odsłony, gdy zawodnicy trenera Marcina Ogórka, byłego piłkarza Kuźni, mogli szybciej zamknąć to spotkanie, ale zabrakło im skuteczności.

Przyjezdni z Miłogstowic do remisu doprowadzili w 54 minucie. Po wrzutce z lewego skrzydła, uderzeniem tuż przy słupku, futbolówkę w siatce umieścił... Marcin Ogórek, który przed laty, w barwach Orkana Szczedrzykowice, również miał okazję strzelić gola naszemu klubowi. Ikar szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił w 85 minucie, gdy skutecznie bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Dominik Pazio. Jaworzanka do końca walczyła o wyrównanie, ale bez efektów.

To był kolejny dobry występ młodej drużyny Jaworzanki 1946 Jawor w sezonie 2023/2024, ale drugi raz punkty uciekły w końcówce. Z przebiegu gry remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale górą okazało się doświadczenie. W niedzielę 10-go września jaworzanie zmierzą się w delegacji ze Spartą Rudna (godz. 14:00). 

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 1.kolejka [ZALEGŁA]
6 września 2023 (środa), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 Jawor - Ikar Miłogostwoice 1:2 (1:0)
Bramki:
Miłosz Ciliński 15'-  Marcin Ogórek 54', Dominik Pazio 85'
Jaworzanka 1946: Sebastian Wojciechowski - Przemysław Wiśniewski, Krystian Borda, Mikołaj Malinowski, Miłosz Ciliński, Daniel Łupkowski, Bartosz Krasiński, Marcin Tymofiejczyk (Jakub Bonielewicz 66'), Paweł Wojkowski, Kajetan Marcinkiewicz (Adrian Sobieraj 75'), Paweł Dzitkowski (Piotr Kaliszczak 46')
Ikar: Mariusz Ziembarski - Tomasz Dominiak, Patryk Krysiewicz, Kacper Kułyk, Konrad Milewski, Karol Nowicki (Daniel Serafiński 60'; Piotr Duda 70'), Marcin Ogórek (Fabian Drzewiecki 85'), Dominik Pazio, Jakub Radłowski, Damian Sobczak, Michał Szalwich
Żółte kartki: Miłosz Ciliński, Marcin Tymofiejczyk, Krystian Broda (Jaworzanka 1946) oraz Konrad Milewski (Ikar)
Sędziowali: Damian Pełka (główny) oraz Norbert Wolski i Marcin Sołdaczuk (asystenci)
Widzów: 100

*GALERIA - KLASA A: JAWORZANKA 1946 JAWOR - IKAR MIŁOGOSTOWICE*Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy