Środowe zaległości z Ikarem

Marcin Juszczyk
Wtorek, 5 września 2023, 14:12
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W środę zaległy mecz 1.kolejki Klasy A rozegra Jaworzanka 1946 Jawor. Na Stadionie Miejskim przy Parkowej 8 podejmie Ikara Miłogstowice.

Miłogstowiczanie to tegoroczny beniaminek na tym poziomie rozgrywkowym. Jego trenerem jest doskonale znany w grodzie Świętego Marcina Marcin Ogórek, który barwy jaworskiej Kuźni reprezentował w latach 2004-2007. Na poziomie IV ligi dolnośląskiej oraz Klasy Okręgowej strzelił dla naszego klubu ponad dwadzieścia goli.

Ikar sezon 2023/2024 rozpoczął od dwóch remisów - z Fortuną Obora (1:1) i Spartą Rudna (4:4). W miniony weekend na jego konto wpadły pierwsze trzy punkty i to za wygraną nie z byle kim, bo ze Spartą Parszowice (2:0). Przypomnijmy, że parszowiczanie w ubiegłej kampanii liczyli się do pewnego momentu w walce o awans z Klasy A do Okręgowej, ale koniec końców konkurencję zdystansowała Chojnowianka Chojnów.

Jaworzanka 1946 Jawor w niedzielę zanotowała pierwsze zwycięstwo. Na swoim stadionie pokonała Fortunę Obora 4:1, a mogła zdecydowanie wyżej. Ta wygrana dodała pewności i wiatru w żagle młodej drużynie z Jawora. Jednak Ikar na pewno zawiesi poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż Fortuna i podopieczni duetu trenerskiego Dariusz Szeliga & Marcin Dudek muszą przygotować się na cięższą przeprawę.

Dotychczas w historii odnotowaliśmy tylko jedną potyczkę obu klubów. Miała ona miejsce 29-go sierpnia 2007 roku w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu strefy legnickiej. W Miłogstowicach górą była wówczas Kuźnia, prowadzona przez trenera Mariusza Krupczaka, która triumfowała 4:1. Miejmy nadzieję, że po szesnastu latach i kilku dniach, jaworzanie znów będą górą.

Zaległy mecz 1.kolejki legnickiej Klasy A gr. II Jaworzanka 1946 Jawor - Ikar Miłogstowice w środę 6-go września o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Pan Damian Pełka z KS Legnica. Zapraszamy! Hej Kuźnia GOOOL!Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy