Jaworzanka wypunktowała Fortunę

Marcin Juszczyk
Niedziela, 3 września 2023, 22:30
Kadr z meczu Klasy A Jaworzanka 1946 Jawor - Fortuna Obora © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Klasy A Jaworzanka 1946 Jawor - Fortuna Obora
Udostępnij:
Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 zanotowała Jaworzanka 1946 Jawor na boiskach Klasy A. W niedzielne popołudnie jaworzanie pokonali przy Parkowej 8 Fortunę Obora.

Zawody przebiegały pod dyktando duetu trenerskiego Daiusz Szeliga i Marcin Dudek. Niestety nie udało się tego udokumentować przed zmianą stron, choć kilka okazji było. Bliscy szczęścia byli między innymi Marcin Tymofiejczyk czy Paweł Dzitkowski. W 16 minucie miała miejsce bardzo groźna sytuacja. Zawodnik Fortuny Obory zamiast przeskoczyć nad wychodzącym do niego i kładącym się Danielem Sowiakiem, trafił go w głowę. Efekt? Rozcięty łuk brwiowy i wizyta w szpitalu. Z konieczności pomiędzy słupkami stanął nominalny stoper Krystian Pietruszka.

Jaworzanka napoczęła przyjezdnych w 52 minucie. Paweł Wojciechowski dośrodkował z lewego skrzydła przed bramkę, a Sebastian Wojciechowski głową skierował ją do siatki. To był początek błyskawicznej kanonady piłkarzy z grodu Świętego Marcina. W 53 minucie po zagraniu Kajetana Marcinkiewicza, swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce strzelił Piotr Kaliszczak. Kilkadziesiąt sekund później, ten sam duet, wypracował kolejne trafienie, nie zamieniając się rolami - Kajtek zagrał spod linii końcowej, a Piotrek pewnie sfinalizował akcję.

W 58 minucie było już 4:0. Swoją drugą asystę zanotował Paweł Wojkowski, a premierowego gola dla pierwszej drużyny Jaworzanki stzrelił Miłosz Ciliński. Zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazalsze, bo gospodarze mieli jeszcze sporo sytuacji podbramkowych, ale brakowało już skuteczności. W 86 minucie Fortuna Obora strzeliła gola honorowego z rzutu karnego, a jego autorem był Raffael Irski.

Jaworzanka zwyciężyła zasłużenie Fortunę 4:1. Nasz zespół ma trzy punkty na koncie i aktualnie klasyfikowany jest na dwunastym miejscu w tabeli, ale do tego ma jeszcze dwa spotkania zaległe. Jedno z nich odrobi w najbliższą środę, kiedy to rozegra mecz 1.kolejki z Ikarem Miłogostwoice (godz. 17:00 - Jawor). Natomiast w niedzielę, w ramach 5.kolejki grugiej kolejki Klasy A, jaworzanie zmierzą się w delegacji ze Spartą Rudna.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2023/2024 - 4.kolejka
3 września 2023 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 Jawor - Fortuna Obora 4:1 (0:0)
Bramki:
Sebastian Wojciechowski 52', Piotr Kaliszczak 53', 54', Miłosz Ciliński 58' - Raffael Irski 86'-k.
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak (Krystian Pietruszka 16') - Przemysław Wiśniewski (Kpt.), Krystian Broda, Łuaksz Duda, Miłosz Ciliński (Adrian Sobieraj 70'), Sebastian Wojciechowski, Daniel Łupkowski, Julian Kulik (Jakub Bonielewicz 60'), Paweł Wojkowski (Mikołaj Malinowski 65'), Paweł Dzitkowski (Kajetan Marcinkiewicz 46'), Marcin Tymofiejczyk (Piotr Kaliszczak 46')
Fortuna: Paweł Korotyszewski - Karol Chmielewski, Patryk Cholewa, Raffael Irski, Sebastian Kulaczkowski, Wojciech Moździerz, Tomasz Niegluj (Kpt.), Dawid Osumek, Paweł Tomin, Karol Walasek, Krzysztof Walasek
Żółte kartki: Sebastian Wojciechowski (Jaworzanka 1946) oraz Dawid Osumek i Krzysztof Walasek (Fortuna)
Sędziował: Norbert Wolski (główny) oraz Krzysztof Nowak i Marek Trzaskawka (asystenci)