Przegrana z liderem [RELACJA]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 28 kwietnia 2024, 23:19
Kadr z meczu Sparta Parszowice - Jaworzanka 1946 Jawor [KWIECIEŃ 2024] © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Sparta Parszowice - Jaworzanka 1946 Jawor [KWIECIEŃ 2024]
Udostępnij:
W sobotnie popołudnie w Parszowicach nie udało się Jaworzance 1946 Jawor przedłużyć zwycięskiej serii do pięciu meczów. Było natomiast blisko, aby podtrzymać serię spotkań bez porażki.

Obiekt Sparty od ponad dwóch lat już pozostaje niezdobyty, ale jaworzanie mieli swoje szanse, aby zakończyć tą passę gospodarzy. Zwłaszcza pierwsza połowa mogła napwać optymizmem. W 3 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, o mały włos piłki do siatki nie skierował Bartosz Krasiński. W kolejnych minutach swoje szanse mieli między innymi Jakub Rzepka, Marko Sorokin, Kewin Klasa, ale zawsze brakowało precyzji lub na posterunku był Arkadiusz Żołna. Bardzo bliski szczęścia był zwłaszcza drugi z nich, który w 30 minucie przymierzył minimalnie obok słupka. Parszowiczanie przed zmianą stron sporadycznie stwarzali większe zagrożenie pod posterunkiem Daniela Sowiaka.

Zazwyczaj w sezonie 2023/2024 drugie odsłony to była domena podopiecznych trenera Dariusza Szeligi, lecz nie tym razem. Od początku drugich 45 minut Sparta zaatakowała z większym animuszem i nasz zespół miał znacznie więcej pracy w defensywie, którą wykonywał z pozytywnym skutkiem przez długi czas. W międzyczasie Jaworzanka ponownie zaczęła dochodzić do głosu, odgryzając się swoimi akcjami, ale zdecydowanie brakowało wykończenia.

Gdy wiele wskazywało, że zawody zakończą się bezbramkowym remisem, który nie byłby krzywdzący dla żadnej ze stron, nadeszła 85 minuta. Jaworzanom trochę pechowo nie udało się w porę zażegnać niebezpieczeństwa, a Kacper Hilla wpakował futbolówkę prawie do pustej siatki. W dolicoznym czasie gry akcje prawą stroną miejscowych wykończył Daniel Gonet, który został obsłużony podaniem  przez Marcina Jasińskiego i ustalił wynik końcowy.

Niestety Jaworzanka przegrywa w Parszowicach. Niemniej punkt był blisko, a z postawy jaworskiej drużyny można być zadowolonym - tym bardziej, że nie wystąpiła w optymalnym zestawieniu. Pracujemy dalej, a kolejny mecz w niedzielę 5-go maja. Tego dnia na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8 będziemy podejmować Kolejarza Miłkowice. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00.

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 21.kolejka
27 kwietnia 2024 (sobota), godz. 16:00 - Parszowice
Sparta Parszowice - Jaworzanka 1946 Jawor 2:0 (0:0)
Bramki:
Kacper Hilla 85', Daniel Gonet 90'
Sparta: Adrian Żołna - Kamil Kwaśnica (Rafał Garbowski 75'), Kamil Kaczmarski, Patryk Salamon, Maciej Bar
Maciej Wiatrowski (Marcin Jasiński 65'), Karol Jankowiak (Szymon Pawlikowski 65'), Jakub Kras, Daniel Gonet, Kacper Hilla , Sebastian Wielgórka (Kpt.)
Jaworzanka 1946:
1.Daniel Sowiak - 2.Gracjan Skoczylas, 3.Marcin Tymofiejczyk (15.Paweł Dzitkowski 87'), 4.Przemysław Wiśniewski (Kpt.), 6.Daniel Łupkowski (16.Filip Krasoń 80'), 7.Marko Sorokin, 9.Kajetan Marcinkiewicz (5.Miłosz Ciliński 74'), 10.Kewin Klasa, 11.Bartosz Krasiński, 13.Alan Żądło, 17.Jakub Rzepka (18.Piotr Kaliszczak 59')
Żółte kartki: Kacper Hilla (Sparta) oraz Kewin Klasa, Bartosz Krasiński, Marcin Tymofiejczyk, Kajetan Marcinkiewicz (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Tomasz Bogus (główny) oraz Bartosz Fabiś i Oleksandr Hutsuljak (asystenci) - KS Legnica/Delegatura Głogów