U-17: Tuzin goli Jaworzanki [RELACJA]

Filip Krasoń
Niedziela, 28 kwietnia 2024, 21:31
Sebastian Wojciechowski w akcji, po której strzelił jednego ze swoich czterech goli przeciwko Pogoni Góra [KWIECIEŃ 2024] © Marcin Juszczyk|Sebastian Wojciechowski w akcji, po której strzelił jednego ze swoich czterech goli przeciwko Pogoni Góra [KWIECIEŃ 2024]
Udostępnij:
W ciepłe, kwietniowe przedpołudnie juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor rozgromili Pogoń Góra aż 12:0. Było to już szesnaste zwycięstwo z rzędu jaworzan.

Od początku meczu nasi piłkarze starali się przejąć inicjatywę na boisku, lecz w pierwszych fragmentach nie do końca to wychodziło. Górzanie odgryzali się kilkukrotnie groźnymi kontrami. Na szczęście już w 9 minucie, po kapitalnej asyście Jakuba Kity, Sebastian Wojciechowski wykończył akcję sam na sam i prowadziliśmy 1:0. Po tym golu naszym zawodnikom grało się już łatwiej, czego dowodem było prowadzenie 5:0 do przerwy. W sumie czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Sebastian Wojciechowski i raz Paweł Dzitkowski.

Po przerwie nasi zawodnicy przejęli inicjatywę na boisku, lecz nie przekładało to się na sytuacje bramkowe. Dopiero w 61 minucie, po zagraniu Adriana Sobieraja, do siatki trafił Kajetan Marcinkiewicz. Po tym golu już praktycznie do końca meczu nasi juniorzy gościli na połowie przyjezdnych, co zaowocowało jeszcze sześcioma trafieniami. W drugiej połowie bramkarza rywali pokonywali dwukrotnie Kajetan Marcinkiewicz, Krzysztof Białek i Adrian Sobieraj. Jednego gola dołożył nominalny bramkarz Bartosz Dziuba, który drugie 45 minut rozegrał w polu.

Po 22 kolejkach podopieczni Dariusza Szeligi plasują się na drugim miejscu podium, tracąc tylko punkt do liderującej Iskry Kochlice. Kolejny mecz zawodnicy do lat 17 rozegrają w niedzielę 5-go maja w Jerzmanowej, gdzie będą podejmowani przez miejscowy Sokół.

III Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych, gr. legnicka - sezon 2023/2024 - 22.kolejka
27 kwietnia 2024(sobota), godz.10:00 - Jawor (Stadion Miejski)
U-17: Jaworzanka 1946 Jawor – Pogoń Góra 12:0 (5:0)
Bramki: Sebastian Wojciechowski 9', 16', 24', 37', Paweł Dzitkowski 27', Kajetan Marcinkiewicz 61', 65', Adrian Sobieraj 63', 81', Krzysztof Białek 70', 86', Bartosz Dziuba 85'
Jaworzanka U-17: Bartosz Dziuba- Dawid Azikiewicz, Krzysztof Białek, Bartosz Bielec, Paweł Dzitkowski( Patrycja Drabent 46'), Piotr Kaliszczak( Mateusz Mały 46'), Jakub Kita, Filip Krasoń( Kajetan Marcinkiewicz 46'), Seweryn Serafin, Adrian Sobieraj, Sebastian Wojciechowski
Sędziowali: Marcin Sołdaczuk (główny) oraz Zygmunt Gawroński i Dariusz Szeliga (asystenci) - KS Legnica/Delegatura Legnica